1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778807 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2301734

Sv: A proposito de nada
Ove Myling: Allt kan bli bättre. Det betyder inte att jag per automatik måste vara missnöjd med VÅRT lag bara för att jag tycker att Rosen i ett topplag som Växjö ganska naturligt också spelar i en bättre omgivning än vad Rödin gör.
Du själv har ju hela tiden sagt att vi som bäst kan räkna med att få slåss om att undvika kvalspel. Nu är vi i det läget, så då borde du väl vara nöjd med värvningarna och lagets prestation så här långt.
För att använda din egen retorik..

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Huge: 2011-12 spelade RR i AIK o gjorde 60 p på 55 matcher..Aik kom då 7 av 12 Han var ganska bra i ett halvtaskigt lag som Aik redan då eller hur?

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
DIFFEN: Kanske inte så svårt för Leksand att göra vinst när de har massa sign off-bonusar som andra har i budget och betalar ut medan de skapar avbetalningsplaner över x antal år? De skjuter ju upp stora utgifter som andra hade betalat samma år.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)