1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778804 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2304143

Sv: A proposito de nada
Lunkz: Instämmer till stor del. Om det är något litet, litet positivt med vår svaga form nu (förutsatt vi ändå lyckas undvika kval) är det väl att det blivit alldeles uppenbart att spelarna är för dåliga. Hoppas verkligen Alcén inser det också.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Pallar inte titta om det blir kval. Känner att klubben har svikit en gång för mycket nu. Hur i helvete kan man sumpar det tabelläge som man hade? Obegripligt uselt att man inte kan tända mer i matcher av existentiell betydelse likt denna.

Sv: A proposito de nada
Silfverkroken: Idag spelar Johansson sin bästa match på länge, någon son är överraskad?

Sv: A proposito de nada
Silfverkroken: nu växlar vi upp

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
DIFFEN: Kanske inte så svårt för Leksand att göra vinst när de har massa sign off-bonusar som andra har i budget och betalar ut medan de skapar avbetalningsplaner över x antal år? De skjuter ju upp stora utgifter som andra hade betalat samma år.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)