1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778857 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2461386

Sv: SLO-tråden
J-S: jag postade precis ett inlägg från deras egna Facebook men kan göra det igen. Testa att läsa det, ett tips
Uppladdat:

500x0-0fd00bfb-e565-4a43-8b5f-dd945cfcf555.png


Svarskommentarer

Sv: SLO-tråden
Bulten: Det roligaste av allt är att du använder KK’s Facebookinlägg som bevis för dina påståenden och argument.
Googla ”källkritik”! Ord mot ord håller inte i rätten, ett litet tips bara.

Sv: SLO-tråden
Bulten: dagisnivå på dem

Sv: SLO-tråden
Bulten: Den avstängningen var den mest pinsamma någonsin, en ur KK sa till en vakt vid Brynäs supporterbar (där endast brynäsare släpps in) att han borde sluta släppa in leksingar där (matchen dömdes som en högrisk match, gävledala- derby) och därefter vart vakten kränkt och tycker inte någon borde tala om för denne hur dennes jobb skall skötas. Därefter skedde avstängningen. Minns det som igår...

Sv: SLO-tråden
Bulten: jag postade precis ett inlägg från deras egna Facebook men kan göra det igen. Testa att läsa det, ett tips

Men lilla vännen det där hände tre månader innan KK startade sin bojkott alltså i November och bojkotten startade i Februari efter matchen i Timrå,
Vilket jag redovisat för dig,

Så möjligen började Brynäs som förening att dra öronen i mot sig efter den händelsen och droppen var pyrotekniken 🧨 i Timrå och därvid byte av lås till KKs förråd osv

Brynäs behöver inte misskötsamma supportrar som ställer till ofog , att gå på match skall vara en upplevelse för hela familjen barn inkluderad.
🤔🙄😘

Sv: SLO-tråden
Bulten: Är KK en gävleversion av Isis?

Sv: SLO-tråden
Bulten: Vad ska det där bevisa? Ah men visst. Vi köper det. Men nu då? Campese är inte kvar. Knappt någon är, medlemmen är inte avstängd längre. Men man ger sig inte. Det är deras val. Någonstans har de bestämt sig att det är viktigare att få rätt i tjafset än att stötta sitt lag.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Andy Tiger: Apropå goda ledare
När jag fick min hjärtinfarkt förra året (under slutspelet) kontaktade en vän till mig Brynäs och berättade detta. Ove Molin tog sig då tiden att spela in en kort film (ca 25sekunder) med en personlig ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)