1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778807 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2647930

Sv: A proposito de nada
X-Län: Min fråga är hur agerade Timrå under och efter att Lodin ertappades med fingrarna i kakburken?
Införde Timrå drogtester på alla spelare?

Hockeyspelare är människor också därför begår även dom misstag,
Bara att bryta ihop och komma igen mycket starkare..
🙏🏻🥃

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
J-S: Timrå tog arbetsgivaransvaret och hjälpte killen. Man ska ha med sig att de handlade om en ung kille. Inte en som va 36 år och ett allmänt känt missbruk. Lindbäck rökte redan på under förra året.
När sen lodin ville tillbaka till Timrå fick han som bekant nej.

Brynäs har ju en historia att man inte tar tag i problemen, jag tänker senast på Berglund och den andra som jag inte kommer ihåg namnet på.

Är de än bestraffning att testa sig för droger på en arbetsplats? Tjena mr Boström

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
DIFFEN: Kanske inte så svårt för Leksand att göra vinst när de har massa sign off-bonusar som andra har i budget och betalar ut medan de skapar avbetalningsplaner över x antal år? De skjuter ju upp stora utgifter som andra hade betalat samma år.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)