1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778844 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2692472

Sv: A proposito de nada
puffe: Kan mycket väl bli sju matcher. Låt vara att Brynäs är det bättre laget men allt kan hända i en sådan här matchserie. Nycklarna som jag ser det:
- Special teams. PP spelet måste bli avsevärt mkt bättre och vi måste behålla samma höga nivå på bp
- Få bort puckstirrandet i egen zon som dök upp mot Karlskoga. Vi måste ligga nära juniorerna och Klasen.
- Hålla rent framför Clara. DIF lär försöka störa honom så ofta det går.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Håller Clara samma nivå som i serien så blir det 4-1 i matcher till Brynäs!

Sv: A proposito de nada
Silfver:
Samtidigt är det ganska talande när du säger att det största offensiva hotet DIF har är ett gäng 17-åringar.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Andy Tiger: Apropå goda ledare
När jag fick min hjärtinfarkt förra året (under slutspelet) kontaktade en vän till mig Brynäs och berättade detta. Ove Molin tog sig då tiden att spela in en kort film (ca 25sekunder) med en personlig ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)