Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Tänk om det är så att allt Alcen gör och planerar inte skrivs i media. Tänk om han har saker för sig i det dolda - som inte publicerats här på HS. Kanske spelare klara, spelare som tackat nej, har plan B, C och D ... | Läs mer
-
Senast: Förlust mot HV71
Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)
Samtidigt har väl inget lag vänt 0-3 i matcher i svensk hockey, även om det kommer ske förr eller senare. Men om något lag till slut skulle göra det har jag svårt att se att det skulle vara just den här upplagan av Djurgårdens IF mot den här upplagan av Brynäs IF. Vi är för bra, och det syns verkligen.
Bara hoppas att grabbarna gör jobbet på tisdag och slår spiken i den berömda kistan, så vi äntligen får diskutera lite silly på allvar.