1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 779487 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2847765

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
xxx BIF xxx: Jag tycker vi är tydligt bättre i andra.

Och bara därför gör vi ett fatalt misstag i egen zon.

Svarskommentarer

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
Zappaholic: ”Jag tycker vi är tydligt bättre i andra.”

”Tydligt”?
Nä, vi är riktigt dåliga i det mesta vi gör i jämförelsen med Malmö - vilka är de vi ska slå i alla situationer och vinna över!

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
Zappaholic: Det hjälper föga när Malmö är mer effektiva. Vi är bättre i andra men fortfarande otroligt ineffektiva och "duttiga" i matchen.

Nåväl, 1 period kvar och vi brukar vara bra i tredje. Sen är ju inte serien körd även om vi skulle förlora den här matchen heller.

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
Zappaholic: På vad att spela med vattenskallar??

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
Vad fan i helvete gör dom

Sv: Kvartsfinal 3: Malmö - Brynäs 2025-03-24
Zappaholic: Andrakedjan bottenlöst usla idag.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Pettisbif: har träffat Gällstedt några gånger och som inflyttad Gävlebo ska jag dra en lans för han.
Jag skulle säga tvärtom, trevlig och sympatisk. Det kanske beror på hur man är själv vilket bemötande man får?
Jag är också ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)