Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Om man då lyckas hitta en annan center som är av toppklass och kan tänka sig att köra med lite mindre speltid och starkt begränsad PP-tid så är det inget problem. Håller Bäckström i det läget lär ni ha en riktigt bra centersida, förmodligen bäst i serien. Ni har väl kanske redan den centern i Johan Larsson? Sen behöver ni ha en tredjecenter som i värsta fall ska kunna hoppa upp som andracenter och en fjärdecenter som kan hoppa upp till tredjecenterrollen om Bäckis inte håller. På det lär ni ha en femtecenter som är beredd att ta i princip noll med speltid men ändå vara bra nog för att kunna axla en fjärdekedja. Det här är förstås inget nytt men om man ger en skadebenägen spelare en topproll måste man se till att ha ersättare som är beredda att ta en mindre roll än vad de är vana vid.