1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778841 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2899866

Sv: A proposito de nada
Nån som tittar på upptaktsträffen på Hockeysverige? Har inget ljud…??

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Svensson_62: Hade ljud och bild i några minuter men sen frös det. Kanske kolla på det i efterhand, så man kan spola förbi alla floskler.

Sv: A proposito de nada
Visst brukar det vara upphetsat i detta forum och skrikas om uselt spel och att spelare/ledare skall sparkas emellanåt, men jämfört med vad man läser på sociala medier om Kosovo-matchen igår, så är ju hockeyn närmast ett städat finrum på en söndag. En del fotbolls-supportar är ju inte riktiga i huvudet.

Sv: A proposito de nada
7% tror att vi ska åka ut, jävligt märkligt 😂 samtidigt så är det 37% som tror att vi ska vinna guld!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Lite off topic..
Har en nära vän som är Djurgårdare.
Han drabbades nyligen av en allvarlig form av cancersjukdom och kämpar just nu med behandlingar på sjukhus..
Av någon anledning har Wikegård fått reda på detta och han sände ett ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)