Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Augusti: En spelare till ska in!
September: Japp, en spelare till ska in!
Oktober: Ja, vi skulle haft en spelare till, men det måste passa.
November: Vi ser kontinuerligt över truppen.
December: Vi är trygga med vårt lagbygge...
Vet inte exakt vilket år det här var, var det året vi åkte ur tro? Eller året innan? Det behövdes uppenbarligen en forward, men man drog ut på det och hittade aldrig någon, och det straffade sig.
Nu med det inte sagt att det var fel att göra så den gången, det kanske verkligen inte fanns någon som passade, men känslan var att man drog nitlotten för att man då väntade för länge istället.