Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Fixar! För er som inte förstår detta så var lite försiktig med dessa siffror. Det kan ses som att Schroeder t.ex. var helt okej i BP medan han egentligen alltså bara spelade 4:40 på 40 matcher och var under den tiden inte inne på något mål vilket så klart gör att dessa siffror ser bra ut. Man ska ju ställa detta i relation till hur mycket BP de spelar per match också. Vet att du Peja vet det, säger det till andra för att varna bara.
Detta är alltså hur länge spelaren var på isen innan det blir mål bakåt i BP. Inte exakt det du frågade efter men jag tror det säger tillräckligt ändå.
Första 40:
Scott: 13:34
Vesel: 10:24
Silfverberg: 6:35
Larsson: 6:33
Ölund: 6:03
Trivigno: 5:40
Rödin: 5:22
Schroeder: 4:40
Lindblom: 1:10
Indrasis: 0:49
Hillström: 0:02
Sista 12:
Trivigno: 10:33
Rödin: 6:07
Ölund: 4:57
Larsson: 4:49
Silfverberg: 4:19
Vesel 3:55
Scott: 3:15
Lindblom: 1:40
Schroeder: 0:53
Blir rätt tydligt när man ställer upp det så här. Även om Silfverberg och Larssons siffror blev marginellt sämre så är det nog inte där problemet låg när man tittar på Vesel & Scotts siffror. Från 13:34 till 3:15 samt 10:24 till 3:55 låter helt otroligt, och inte otroligt bra då så klart. Trodde helt ärligt jag såg fel först... Detta i kombination med att deras totala istid i BP ändå ökade gjorde ju att vi så klart släppte in fler mål.
Scotts första 40 matcher: 1 framåt och 3 bakåt i BP
Vesels första 40 matcher: 1 framåt och 4 bakåt i BP
Scotts sista 12 (grundserien): 1 framåt och 7 bakåt i BP
Vesels sista 12: 1 framåt och 6 bakåt i BP
Näst efter dem under denna period var Ölund på 2 bakåt.
Sjukt imponerande att Trivigno under samma tid lyckades nästan dubbla sin tid medan i stort sett alla andra som spelade BP regelbundet blev sämre. Det måste jag ändå säga. Detta trots att han ändå spelade över en minut per match.