1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 446692 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2909986

Sv: Matchtråd 2025-09-27 Rögle BK - Brynäs IF
Peja: Det var ganska lätt för dom att peta Bellows, vågar man göra samma med mer etablerade ”brynässpelare” om situationen kräver det.. tveksam

Svarskommentarer

Sv: Matchtråd 2025-09-27 Rögle BK - Brynäs IF
Bratwursten : Precis, ledarstaben petar den som är "lättast". Fegisar.

Sv: Matchtråd 2025-09-27 Rögle BK - Brynäs IF
Bratwursten : Förmodligen inte, men samtidigt är det en del av ”hemvändarspåret” att ge de en bra återkomst. Man är nog väldigt noggranna där när de väl har tagits hem. Det är också mycket lättare att skeppa killar som inte är rotade i laget och stan.

När det gäller Bäckis specifikt finns ju också omständigheter som man har känt till hela tiden, dvs ser han knappt har spelat på flera år och behöver en startsträcka. Om man tar in en spelare under de premisserna behöver man ju ha tålamod, oavsett vem det är.

Sv: Matchtråd 2025-09-27 Rögle BK - Brynäs IF
Bratwursten : peta Bäckström... Det skulle sända signaler

Sv: Matchtråd 2025-09-27 Rögle BK - Brynäs IF
Det var synd att Kopacka försvann för den kedjan är ju den enda som fungerar just nu! Första funkade när Rödin var där