Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Kinnvall gör en av sina bästa säsonger och ligger väl topp 20 i den totala poängligan. Ändå låter det som att han knappt borde ha en plats i ett SHL-lag på många. Bertilsson har i mina ögon varit både stabil och bra sedan han kom tillbaka från skada. Betydligt bättre än Hägg, som vi ändå förlängde med.
Ifjol var vår akilleshäl i slutspelet avsaknaden av fysiska backar. Nu försvinner Kempny och förmodligen Witkowski, så Hägg och Bertilsson fyller ju definitivt behovet av just fysiska backar.
Andas, kära Brynäsvänner! Vi kan väl åtminstone spela klart denna säsong innan vi ger upp nästa grundat på spekulationer?