1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 774048 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3017687

Sv: A proposito de nada
Jocke7: Femtefemman är ju en pisspodd... Just analys är inte deras starkaste ämne. Dessutom har var och en av dem favoritlag och när det pratas om annat lag än något av dessa glappar kompetensen anmärkningsvärt... Dessutom surrigt och stimmigt... 👎

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
bradberry: Jag personligen gillar Femtefemman.
Analys, nä
Men kul surr om hockey i allmänhet.
Sen när Olausson är med så blir det alltid bra snack om situationer i spelet.
Gillar hans hockeykunskaper som många andra inte har.
Sanny kan ha dom, men han sitter ju i knät på tv4. Så där blir det ju sällan nått kontroversiellt ändå.

Men olika..

Sv: A proposito de nada
bradberry: instämmer. Den är fruktansvärd. Men jag uppskattade ändå Jocke7s tips (tack och bock). Jag lyssnade faktiskt för förstå gången på typ ett år. Svältfödd på poddanalys efter säsongen. När man är hungrig får man äta barkbröd

Sen stör jag mig också på Dick Axelsson som förpestar Hockeymorgon som jag i övrigt uppskattar. Heino-Lindberg och Johanna Lagus ger oftast bra analyser och är lagom frispråkiga.
Dicken som väl lever på royalties nu och har all tid i världen lägger så mycket tid på att vara kaxig och berätta om alla lyxresor att man skulle vilja skaka om karln och berätta att man skiter fullständigt i det.