1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778755 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3037406

Sv: A proposito de nada
Peja: Koblar och Bakke Olsen skrev NHL-kontrakt innan deadline. Tungt tapp för LHC.

Härligt att ät ägg fortsätter att tappa sina bästa poängspelare. Förhoppningsvis åker skiten ur ligan kommande säsong för att aldrig komma tillbaka.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Jugge: Bakke Olsen är verkligen ett blytungt tapp för Linköping.

Kul för Leksand att få NHL-pengar, kanske framförallt skönt för Caito & co som behöver få sina pengar.

Sv: A proposito de nada
Jugge:

Koblar lånas garanterat ut till RBK

Har svårt att se att han skall ta en plats i Toronto eller så blir det AHL.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
14.4 miljoner+

Svedman, jag bugar.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)