Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Dessutom dansade vi på slak lina rent sportsligt. Nu har vi ny ledning, ny tränare som de facto fått fason på laget och även en ny arena i vardande.
Du ser ingen skillnad om du jämför dessa två tidsperioder med varandra?
Eller menar du att det principiella i att satsa långsiktigt är fel, och att du istället vill satsa kortsiktigt?
Hur hade du isf tänkt dig att vi borde agera?
Sparka de flesta spelarna, och tokvärva toppspelare för dyra pengar och skuldsätta oss upp över öronen?
Det är ju ditt gnällande i kombination med att bortse från sammanhang och realistiskt tänkande som gör att du klassas som gnällspik.
Inte att du enbart är missnöjd med läget och att vi ännu inte är ett topplag.
Isf är väl alla härinne att betrakta som gnällspikar.
Sen glömde du att svara på min fråga: vad tycker du om Boorken och hans arbete hittills?
Om du är missnöjd så förstår jag dina synpunkter bättre, men isf vore det väl enklare om du skriver det istället för att gnälla på att man skriver kontrakt med lovande spelare.
Detta agerande är ju en del i planen att stärka laget och i framtiden bli ett topplag.