Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
-Gurra-: Vill du ha en Jason-replica verkar det vara mest USA-sajter som gäller. Googla: Jason mask så dräller det av såna som säljer. Är det en riktig hockey-mask du vill ha så Ebay skulle jag säga.
[url=cgi.ebay.com/Vintage-Style-Fiberglass-Hockey-Goalie-Mask_W0QQitemZ7241147067QQcategoryZ79762QQrdZ1QQcmdZViewItem]Här finns en.[/url]
-Gurra-: Finns några fjant-varainter på denna svenska sida.
www.essemposters.se/shop.php?searchoption=6&searchword=45&cprod=26&lcprod=5
En sån som man kan se i "Fredagen den 13:e" filmerna.
Tacksam för svar.
Ännu ett exempel på en favoritserie. Avsnittet med Mr Neutron från fjärde säsongen av Monty Pythons Flying Circus
Bush jag menade. Han som tror han styr hela världen , du vet ?
Och ni som undrar varför Keith Richards och andra gaggiga gubbar vägrar lämna scenen kan jag bara säga så här...
Vad i helvete ska de göra annars??? Ska de skaffa ett vanligt jobb???
Ähhh, gör som rötterna, bluesgubbarna dör på scenen och det ska oxå Stones göra.... Fast Keith, vad i helvete skulle du klättra i en palm för????
Rock'n'roll..........
Då har du väll flippat ur ? ( c :
www.tv4.se/noje/462185.html
En eloge till Mick Jagger. www.tv4.se/noje/459671.html
Vem faan tror den där Texas fjanten att han är ?
http://www.metalhistory.com/
[url=attustest.blogspot.com/2006/05/how-pick-up-girl.html]"How to pick up a girl" eller "Ny variant av sidovagn?"[/url]
Sen är det alldeles för smärtfritt... lås in dom på livstid... o då menar jag inte 14 år utan livstid.
Sådana mäniskor är faan inte existensberättigad.
Pina dom jävlarna i 30 dagar och slå ihjäl dom sedan
Läs gärna resten av artikelserien också.
Faaan va arg jag är. Jävla IDIOTER är vad det är
Ja man blir rent utsagt förbannad hur en sådan här Skitstövel kan få vara ute över huvud taget.
De röda som har haft makten så länge borde rimligtvis ställt allt till rätta, därmed skulle det heller inte finnas något att demonstrera mot?
Kanske det borde stå "Jag röstar först och tänker sen" på plakaten i tågen för att de skulle bli trovärdigare....
På mitt plakat stod det "Fri sprit och bredare trottoarer".
Jag har faktikst deklarerat på nätet och det gick hur bra som helst. smidigt som f*n
Jo jag har läst den , gillar avsnittet i den där dom säger följande, Vi trodde vi var störst, drack mest, låg med flest tjejer o.sv sedan träffade vi OZZY !!!
=)
Detta är borta nu.
Om traktamente under inkomståret inte betalats av arbetsgivaren vid arbete minst 50 km från bostadsorten/arbetsorten kan avdrag ske motsvarande helt traktamente (200 kr i Sverige) per heldag och med halvt traktamente (100 kr i Sverige) för kortare avrese- eller hemkomstdag. Dessa belopp gäller vid tjänsteresor i Sverige som pågår högst tre månader och då man kan göra sannolikt att man haft merutgifter för måltider och småutgifter under tjänsteresan.
Nu krävs det också övernattning.
Som jag med råge hellre lyssnar på.
Legend 1. Jimmy Page (Led Zeppelin/ Yardbirds Favo. Led Zepplin II)
Legend 2. Eric Clapton ( Derek and the dominos Favo Laila)
Legend 3. David Gilmours ( Pink Floyd, Favo. Dark side of the moon)
Legend 4 Bröderna Young Angus/Malcolm (AC/DC Favo Back in Black)
Legend 5 Edward Van Halen ( Van Halen Favo Van Halen första)
Legend 6 Ritchi Blackmor ( Deep Purple Favo Fire ball)
Så nog finns det gammla gubbar som kommer föra traditionen vidare
Turligt nog lever nog båda ,ett bra sätt att kolla att det står rätt till är att kolla respektive artists konsertkalender.
Manlig antikvinnoprästdemonstrant
I övrigt vet jag vad Per Fosshaug ska ha på sitt plakat: Jag bär bandyroll.
