Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
65selander:
Firman vet definitivt vem individeRNA är.
Men så länge det inte finns tillräckligt med kärlek till AIK bland en del AIK-supporters, så att de pekar ut de som inte sköter sig, så får det bli så här.
För minutiös övervakning över 99% oskyldiga vill vi inte ha.
Redigerad kommentar
T T: En intressant filmsnutt som Sportbladet knåpat ihop. Lite Seinfeldkänsla (spottloskan), men ändå.
http://www.youtube.com/watch?v=NLgeGU5JPUMmattias - 74: Liverpool hittade formen när de inte längre hade något att förlora, det är inte alls omöjligt att det hade skett även med Hodgson kvar som manager. Det återstår att se om de kan prestera under den press som de kommer att hamna under när nästa säsong startar.
Dragan 2k: Samtidigt som Webb blåste av så slog jag upp en skvätt GlenDronach 18 och njöt lite. Nej, jag njöt mycket.
Det riktiga "firandet" får dock vänta till det är helt klart.
Redigerad kommentar
Jag tycker man fullständigt har missat att många 'goda' supportrar vet mycket väl vilka det är som gjort vad.
Det behövs ingen 1984-övervakning - det behövs ändras saker i supporterkulturen.
mattias - 74:
Jag anser att det här inte är ett samhällsproblem. Jag anser att det är ett fotbollsproblem. Därför ska fotbollen betala.
Du kan ju fråga Peace And Love i Borlänge vem som betalar ordningsmaktens extrakostnader däruppe...
Redigerad kommentar
mattias - 74:
Då är det ingen bra lösning, om man inte ska sätta upp gratis pappkameror
Kanske det enda som hjälper. Många vill statuera den englelska modellen som ett exempel, jag hakar på det. Dom är ett föredöme i fotbollseuropa hur man sköter sig på arenorna i dom inhemska matcherna, att det finns rötägg som gör bort sig på landskamper är ju nånting som inte man ser under ligamatcherna. Dyr övervakningsutrustning och hårda straff och böter för personerna är det enda som hjälper om du skall få bukt med det.