Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
www.nottscountyfc.co.uk/page/NewsDetail/0,,10426~1729552,00.html
Svenska Fans, de enda jag hitta på
Enligt C.D Sport så har "Aqua" skrivigt på för Roma till 2013..
Så jag vet inte vart ryktet kommer ifrån egentligen :S
Nån som har koll på Aquillani i Roma?
Förväntas skriva på för Liverpool inom några dagar.
Frella:
Jag fick också Souness.
One word to describe you as a Premiership manager: INEPT Maybe you could be a pundit, just ask David Pleat for advice.
You scored 90% Tactics, 64% Man Management, 60% Media Handling, and 74% Professionalism!
You scored 65% Tactics, 84% Man Management, 63% Media Handling, and 98% Professionalism!
Where do I sign? ;)
"Inters tränare Jose Mourinho om Zlatan:
– När jag tänker på vad som är en bra spelare så tänker jag på Kaká, Messi och Ibrahimovic. Ett fenomen som kommer vinna guldbollen, säger Mourinho enligt Sport.
– Enligt mig är Ibrahimovic den bästa av dom alla. Zlatan älskar fotboll och har ett stort hjärta."
Det här blir en fantastisk vinter.
Timrå IK o Barcelona!
Say NO more!
Vilken tränare är du ?
Jag är tydligen Kevin Keegan. Kanske lika bra att man aldrig gick den där tränarkursen ändå.
www.skysports.com/video/clips/0,23791,15855_5440332,00.html
Enligt spansk press är Zlatan klar för Barcelona. Kommentar någon? Ingen av klubbarna har bekräftat det än iof men det låter kju ganska troligt.
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/fotbollsbladet/internationell/italien/article5524195.ab
Debreceni. En match som för övrigt går att se på Eurosport2 med start kl20.
Adebayor hade en gyllene säsong 2007/2008. Utöver den säsongen har han aldrig varit särskilt produktiv. Det kan bli succé i City, men det kan lika gärna bli en totalflopp. Och det kommer garanterat att bli en jävla massa offsideavblåsningar.
Hahl Bundy:
Nu har City alltså Tevez, Santa Cruz, Adebayor Robinho och Bellamy i anfallet. . Känns väl som åtminstone nån för mycket eller ?
Hahl Bundy:
Undrar vad Wenger ersätter med. Måste ju in nån lika bra om kanske inte bättre om de skall vara med och utmana de 2 stora :)
http://www.aftonbladet.se/sportbladet/fotbollsbladet/internationell/england/article5512147.ab
ante08:
Jag var mest orlig för att syrianskas bortafans skulle hoppa sönder läktaren. Otroligt fina ord som de skrek till domaren. Fantastiskt !
Supportrarna ska försvara sin klubb, i vått och torrt, och gärna hata sina rivaler 24/7. Och då är det svårt att se sin gamla hjälte gå till dem.
MO(i detta fall) Är på ett annat ställe i systemet, han har bara sig själv att försvara. Han var ju naturligtvis medveten om hur detta skulle framstå, och att hans gloria skulle gå upp i rök i liverpool. Men ändå tog han detta beslut.
Och så ska det vara, rollerna i systemet är uppfyllda. Jag kritiserar inte någon av parterna, jag förstår dem båda.
Själv tror jag att den dagen lagens supportrar slutar bry sig försvinner derars existens berättigande. Och idrotten blir helt utan själ.
scim:
Jag tycker inte den är korrekt men vad vet jag, jag är ju enbart en som håller på Liverpool :)