Remes: Visst Joel tycker säkert att det är råcoolt att spela i samma lag som OS hjälten från -94, Salo har ju t.o.m. varit båsvakt när Joel stod i målet, det måste varit en ordentlig upplevelse. Men Salo har haft sina bästa år och denna säsongen i VF blir nog hans sista på elitnivå.
En kostsam seger nere i Växjö i torsdags där ytterligare 3 spelare blev skadade! Nu 3 ordinarie backar borta och 3 ordinarie centrar oxå borta + lite till. Det blir givetvis en svår uppgift att vinna borta mot Divers HC men ett försök är det värt!
Visst Joel tycker säkert att det är råcoolt att spela i samma lag som OS hjälten från -94, Salo har ju t.o.m. varit båsvakt när Joel stod i målet, det måste varit en ordentlig upplevelse.
Men Salo har haft sina bästa år och denna säsongen i VF blir nog hans sista på elitnivå.