Luleå HF

SHL · 117747 inlägg · 890 ämnen

Har ni fest eller?

443864 · » Till forumet

Sv: Har ni fest eller?
ernie eagle: Vadå mycket att "ta igen"? Om du menar "aftericande" så tror jag att vi tog igen det i förväg i somras så det räcker och blir över för resten av året.

Sv: Har ni fest eller?
Kickan: Nämen va fan säger du? Tjeckien?! Horribelt! Oförlåtligt! Oacceptabelt! Katastrof!

Du har mkt att ta igen, jag säger bara det!

Sv: Har ni fest eller?
ernie eagle: Jag är iaf i Tjeckien då så någon "After Ice" i Luleå lär det inte bli den helgen.

Sv: Har ni fest eller?
ernie eagle: Skall ngn ut på lokal på lördagkväll efter matchen mot Gläfsers eller skall allihopa ockupera sig inne på Copacabana och festa hela natten lång?

Vore kul att få köra en "After Ice" på lokal i Luleå efteråt :)

TIMRÅ PÅ VÄG MOT NYA MÅL ;)

Sv: Har ni fest eller?
Kickan: Tack för tipset - skall pröva där!

Sv: Har ni fest eller?
ernie eagle: Har du testat att posta på Luleåfans plank? De flesta i våran gb på HS bor ju inte ens i Luleå.

Sv: Har ni fest eller?
westerlind: Usch jag avskyr vintern som pesten. Vore det inte för hockeyn vore jag en dödens man denna årstid.

Och i en igloo vill definitivt inte bo i, det klarar inte mina lymfkörtlar och inte hjärtat heller för den delen - då fryser jag ihjäl.

Fastän jag är norrlänning är inte min späda kropp byggd för sådana påfrestningar.

Så även om din tanke var god och din invit hjärtligt så avböjer jag vänligt men bestämt.

ALLTID RÖTT, ALLTID RÄTT ;)

Sv: Har ni fest eller?
ernie eagle:

Hmm, jobbigt - Hoppas det går bra Magnus, du kommer säkert på något.
[bild]www.kiruna.se/~timo/espigl.jpg[/bild]

Har ni fest eller?
Hejsan ALLA LuleåFans!

Lördag den 30 oktober drabbar Lulää samman med Gläfsers i COOP Arena kl. 15:00.

Jag har planer på att åka norrut och stråla samman med likasinnade på matchen. Nu är det så att det uppstått ett "litet problem".

Jag har för tillfället ingen sovplats. Har visserligen preliminärbokat ett enkelrum på vandrarhemmet Tinas Rum för tre nätter, fre-mån.

Men jag tycker att priset var i saftigaste laget, 390kr/natten. Ringde först till Luleå Vandrarhem och Minihotel men där var det fullbelagt hela veckan av Universitetet.

Har även pratat med David Rosell och Thomas X:et Erixon. Men tydligen firar LuleåFans 10-årsjubileum samma helg som matchen mot Gläfsers går av stapeln.

Så Davve hade fullt upp. X:et har familj och var skeptisk.

Så min stilla undran nu är om det finns nån vänlig luling som kan tänka sig vara villig att ställa upp för en Gläfsare och få lite trevligt sällskap över en helg?

Vore hemskt snällt i sådana fall.

Ni kan kontakta mig härinne på HS brevledes eller SVARA i denna tråd alternativt ringa mig på mobilen: 0730-327425!!!

TACK PÅ FÖRHAND!

443864 · »