radiosaigon: Wennerberg verkar ha tagit över Werners tuffhet nu när Werner "omskolat" sig till dribbelkung. Man kan ju hoppas att hans kampvilja smittar av sig på resten av spelarna. Vill se ett blixtrande anfallsspel och ett försvar som det skall göra ont att möta, men som det sett ut hittills så verkar det vara en riktigt lång väg kvar till detta scenario.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?