Lulekickan: Här är man borta och gliringarna haglar.... Trevligt! Men jag tänker inte skicka in nåt i huvudhöjd mot dig. Som de spelade mot Djurgårn idag så ska de baske mig spela 565 dagar om året. Utan lön. Samt pryglas varje morgon och kväll. Usch. Nej så dåligt var det väl inte. Men man ska inte behöva gå mållös ifrån en sådan match. Vi har en otrevlig trend just nu. Börjar nästan bli nervös. Behövs ett rejält trendbrott, och det redan mot brynäs. Och det ska väl inte vara så svårt? Tja säg inte det. I Gävle sköt vi nästan sönder målburarna, målisen och plexit bakom. vann skotten med 39-16 eller vad det var, och torskade med 5-2. Vi har duktiga problem med att få in pucken. nä jag är på riktigt uselt humör idag. lika bra att gå och lägga sig och hoppas på en bättre dag imorgon.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?