Portello: Inget fel på oddset på seger för oss, det är väl bara det att jag har någon obehaglig känsla i kroppen nu på morgonen som gör att jag tror att vi torskar mot LIF ikväll. Eller så är det bara så att det snart är dags för morgonfikat. Tycker däremot att oddset på Brynässeger, 2.40, är löjligt lågt, tycker att det känns som en bombsäker tvåa i matchen BIF-VF. Djurgårdsseger till 2.30 mot Timrå är inte fel det heller, även om jag helst ser Timråvinst i den matchen.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?