Ibland måste man leta efter ljusglimtarna. Kung Kauppila gjorde mål när Pelicans förlorade mot Tappara ikväll och såg därmed till att jag även fortsättningsvis ligger på plus i mitt vad med Pinto.
*Kauppila kom hem, för jag längtar efter dig, kom innan säsongen är körd kära Kauppila*
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
*Kauppila kom hem, för jag längtar efter dig, kom innan säsongen är körd kära Kauppila*