bisterfinnen: Jo, det har du rätt i. Men undrar om han inte ökat på fulspelet som kompensation?
Dock börjar han bli gammal och trött och hinner inte med för att ställa till något. I fjol hade han ju besvär att hålla balansen och i år blir det väl värre.
Sven.Savage: "Förresten, Daddeh, visst var Farbror Barbro med Sten-Georg där. Det var FB och "Benny Hill" som applåderade hatbrottslingen hela tiden och massor av bevis talade för att det i själva verket var samma person under två nicks. Denne farbror barbro hade skrivstilen att konsekvent inte kunna sätta mellanrum efter punkt och komma, samt förklarade att Sten-Georg borde ha Nobelpris efter sina pinsamt naiva "poem". "
Ja du kan nog ha rätt där. För mig är farbror barbro mest en grå massa...man läser ibland hans inlägg men inget fastnar för det håller samma intressegrad som att läsa om vad gråsuggor föredrar till frukost.
Jag finner det däremot ganska roligt att syna alla hans lögner så jag ska gå till deras hatbok nu. Tyvärr haft fullt upp den här helgen med att ha roligt så inte hunnit med att bemöta alla hatiska lögner. Nu kör vi lite uppdrag granskning :)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Dock börjar han bli gammal och trött och hinner inte med för att ställa till något. I fjol hade han ju besvär att hålla balansen och i år blir det väl värre.