NallePhu: Kankse ville LHF i den mån de kunde ge även MooDooisterna valuta för inträdespengarna och lät dem därför komma ikapp litegrann : ) Paddeländet & Co har nog ingen skojsig resa hem.
Ärligt talat kändes det lite för kallt för att ha tomteklänning, särskilt som jag skulle gå till Delfinen. Jag tänker ha på mig den på krogen istället.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ärligt talat kändes det lite för kallt för att ha tomteklänning, särskilt som jag skulle gå till Delfinen. Jag tänker ha på mig den på krogen istället.