Sven.Savage: Förstår att du vill lägga guldtrycket på oss men det hjälper inte att vara bra nu utan det är i slutspel det gäller men vår fattiga klubb är väl sugna på den miljonen serieseger ger
Svanru: och eltifoso: Ja, ni lägger ju gludtrycket på er själva genom gludrycket ni nu tycks ta.
Ert försvar, omöjligt att passera, nu kombinerat med ett anfallsspel med 5 mål i snitt match efter match - nu vet vi att ni tagit greppet och släpper det inte.
Luleå vill nog hänga på men the Mean Green Machine kommer bara att dra ifrån och dra ifrån. Knaske ni kan få Le Mans direkt efter serien så kan vi andra lira om silvret?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?