Lulekickan: jag skulle nog kunna ge ett svar på frågan om funktionsduglighet. Jag har ingen personlig erfarenhet, men man skulle ju kunna ge sig på en avancerad gissning baserat på de medicinska kunskaper man besitter. Fast om jag berättar så slipper väl Albert alltför billigt undan, så det tror jag nog att jag avstår ifrån.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?