Nope, det blev inget. Men Luleås PP dock giftigare än Ulfvens, låt var att ulfvarne fick försöka redan efter en minut, inte så lätt vara på topp så tidigt.
LASSI! En Ulfv hade helt öppet mål men jiddrade att slå till pucken, dock till slut sätter han 1-0 med en backhand, men då är Lassi där med spaden och styr ut pucken!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?