2,5 min spelade. Lite hawaiihockey från båda lagen som haft 2-3 målchanser var. Det här är nog inte ett spel som passar Luleå eftersom timret har skickligare målskyttar.
Oj, kaos för timmermåvakten nyss och där stor chans till 0-1 men icke.
FAN! Liksom klanteriet efter en minut har Luleå återigen puck i timmerzonen och klantar till det. Timret kommer 3 mot 1 men Warden räddar. Dock slöar övriga Luleåspelare tillbaka och ett timmer tillåts slå in returen.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Oj, kaos för timmermåvakten nyss och där stor chans till 0-1 men icke.