Kickan: Så ödlan med ett Xtra Z är släkt me Portello? Jag som trodde paddor o ödlor va artfränder. Liksom Frisco o Portello. Nä, mobba nu inte Pite-stackarn, LÅT HAN GÅ på Matchen!! Åtalbart? Ska nån åtalas, så är det väl Skandalia-packet, där hade en friplåt vart en fjärt i rymden. Lyxrenoverade lägenheter till barnen samt London-penthouse, dit har Pension-spararnas pengar gått. Fi Dong, tom Moderata skribenter förfasas över omoralen i det 'konkurensutsatta' Skandalia Död.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Jag som trodde paddor o ödlor va artfränder.
Liksom Frisco o Portello.
Nä, mobba nu inte Pite-stackarn, LÅT HAN GÅ på Matchen!!
Åtalbart? Ska nån åtalas, så är det väl Skandalia-packet, där hade en friplåt vart en fjärt i rymden. Lyxrenoverade lägenheter till barnen samt London-penthouse, dit har Pension-spararnas pengar gått.
Fi Dong, tom Moderata skribenter förfasas över omoralen i det 'konkurensutsatta' Skandalia Död.