Förresten kan jag tillägga att jag redan har ångest för att jag - när vi var till mitt hus och kollade fyrverkerierna i norra hamn - tog med mig allt drickbart till festen som fortsatte efteråt. Alla Alsaceviner, all champagne och övriga viner jag köpte när jag var i Strasbourg, Molsheim och Luxemburg senast fick t ex hänga med för att alla som druckit slut på sitt skulle ha något att dricka. Fast det är ju bara nyårsafton en gång om året så vd faaaan, även om jag önskar att jag hade behållit favvovinet här hemma.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?