Måste få gratulera grabbarna idag igen, andra "måstematchen" i rad som vinns ! Full av beundran att med så många orutinerade och unga spelare klara av ett ENORMT tryck från en stentuff omgivning bl.a oss supportrar !! Spelet må ha varit fördjävla tråkigt MEN full poäng är ett faktum, heder å tack boys :o))) Det låter nog lite fjantigt att en karl skriver det men det skiter jag i: Jag älskar Luleå Hockey in i min minsta atom !!!
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Spelet må ha varit fördjävla tråkigt MEN full poäng är ett faktum, heder å tack boys :o)))
Det låter nog lite fjantigt att en karl skriver det men det skiter jag i: Jag älskar Luleå Hockey in i min minsta atom !!!
Ge Järnet LHF !