Portello: Att Lidhammar lånas ut känns enbart positivt, att sitta på bänken eller spela 3-4 min/match i ES leder ingen vart. Hoppas man kan hitta en liknande lösning för Isaksson även om jag hellre ser honom spela istället för många andra i dagens LHF. Tyvärr har ju Roger unt Roger gått på en annan linje, detsamma kan väl sägas om Nagander som iofs fått spela men skulle kunna utnyttjas så mycket bättre om man också körde honom regelbundet i vårat förnärvarande usla PP.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Tyvärr har ju Roger unt Roger gått på en annan linje, detsamma kan väl sägas om Nagander som iofs fått spela men skulle kunna utnyttjas så mycket bättre om man också körde honom regelbundet i vårat förnärvarande usla PP.