Tarasov: som vi varit inne på förut. en riktig måstematch, nej säsongen är inte över vid en förlust imorgon men det kommer bli mer panik och det kan sätta tänderna i kommande matcherna också. 10 poäng ner och en förhoppningsvis bra insats och det blir lugn hos klubb och fans.
vill se ett modo med en helt annan inställning imorgon, kamp om varenda puck, hög fart och bröstet utåt. rögle borta igen.
Silly: Kan vi få in honom på Centersidan säsongen ut så blir det en förstärkning. Då hamnar AP utanför laget. Sen är från om han vill och om vi vill lägga pengarna.
SPOODI: Är övertygad om att Brett menar Krüger då denne sätter sig i en konstig situation och får en normal tackling som blir olycklig pga hur han positionerat sig. Tror vi är överens om att Grewes tackling är fullständigt idiotisk.
Att 25% av landets befolkning står för cirka 20% av hockeyspelarna är inte jätteimponerande.
{7426}: jaha nej den va inte så farlig. Kan inte åka runt å snurra vid sargen när du dessutom har pucken. Inte ens en tvåa boarding imo. Bara olyckligt om han blev skadad
SPOODI: Det måste vara försvårande att han varit avstängd ett par gånger tidigare i år och att det är så sinnessjukt onödigt. Han kan inte vinna pucken eller någonting annat. Det är bara så att han ser en möjlighet att sänka en motståndare.
SPOODI: Ska verkligen bli intressant att se vad lotterinämnden hittar på för något denna gång. Gissar på 3 matcher eller något. Beror på vad som lagts ner i skålen också.