grimiss: Värva en som Tikkanen typ som är en medelmålvakt. Duger gott och väl. Men som det är nu är det under all kritik. Och det blir ej rättvist mot Nygren heller.
Confusius: Slog precis på matchen och Hästensupportrar skriker alltså ut med packet för att en puck styrts upp i ansiktet på en Hästenspelare? Bra hockeykunskaper i Peking. 😅
Padrone78: haha! Då var det tur att Bysse var med i laget. Freddan körde ju sin patenterade slajda med benskydden. Det var inget vidare om man ska vara ärlig. Minns Freddans landslagsdebut. Han släppte väl fyra i första perioden? Synd om Freddan där. Han måste ju ha varit skitnervös i den matchen..
Confusius: Bättre låta grabben stå klart matchen. Men sedan bör man låna ut han till en division 1 klubb så han får stärka sitt självförtroende och värva in en lite mer erfaren målvakt.
Dundee: Helt otroligt detta! Svårt läge som coach också. Ska man byta ut Nygren med risk för att man sänker grabben totalt. Eller ska man riskera att tappa poäng?
Gavelo: Är rädd att poletten inte kommer trilla ner för grabbarna..hinken kommer behöva öppna upp storplånkan och ta in några gubbar som kan ryta ifrån lite. Vi har ett alldeles för ungt och naivt lag det har jag sagt länge..
{7639}: Ja han står ju i båset så lär väll ska spela imorgon han. Men som sagt man bör sondera terrängen efter en till målvakt för räknar ej med Tex denna säsong. Men går operationen bra ska man självklart erbjuda Tex ett kontrakt.