{10071}: Nubben får gå från HV "redan nu". Vem vet, kanske kan han få en roll hos Timrå igen, t ex som "Mannen som kunde tala med Dahlen" och bli en brygga mellan spelaren och resten av laget o coacherna...
puffe: Baserat på datumet, valet av kanal (inte Modo Channel) samt ett införklipp som skriver ut året 2023 och inkluderar röster som minns tillbaka, tror jag vi bör ställa in oss på att det ”bara” handlar om en återblick och/eller lansering av en film/bok om återkomsten. Eventuella nyförvärv imorrn får ses som en ren bonus.
{7426}: Hoppas såklart på en bömb men det kan ju vara något helt annat med. Ny logga och/eller matchställ? Var det inte tal om det för något år sedan men man var tvungen att vänta någon säsong eller två pga avtal med leverantör som inte gått ut ännu? Eller något med arenan? Men hoppas på en bömb. Men Alexander True känns väl mest troligt.
Petey21: Hmm, tror det greppas efter halmstrån här. Är väl uppenbart rörligt material från slutspelet när vi gick upp.nDels för att trailern ligger i inlägget från Modo, dels för att det släpps på tuben.
pean: Hägg kan väl vara så snäll och skriva på. Annars börjar man lära sig att inte dra i väg i tanken då MoDo ska presentera nåt vid lunchen. Kul att det händer nåt i alla fall. Blicka tillbaka ett år är dock meningslöst om klubben inte öppnar Plånkan och lägger +6 miljoner på rätt ställe.
KB: Det var som tusan. (Instagram källaren) Ja har man inte passion så gör han rätt. Tror inte han riktigt kändes sig ”välkommen” någonstans. Svårt oxå efter 1 säsong i varje klubb. Ahja. Önskar honom lycka till i livet iallafall.
{9315}: Samtidigt känns det som att Schweiziska lag inte brukar gå efter den backtypen. De letar mer frekvent efter spelskickliga backar, men givetvis kan de välja honom ändå och de har som bekant väldigt mycket pengar.
Lulessss: Sjukt sorgligt ändå. Från att bli hyllad av Justin Bieber och bli draftad till att inte kunna få det att stämma alls. Undrar varför han inte ville/valde att spela på lägre nivå i USA? Känns som att det hade varit hans grej mer.
www.expressen.se/sport/hockey/shl/kent-norberg-lamnar-hv71/