{10071}: Jag talar för alla här. Utveckling är dåligt. HS kommer jag sitta med resten av livet. Varför har Brynäs inte bara startat en ny klubb i Valbo under åren? Nytt och modernt?
{10071}: Jag och Bad_Brett gillar varann för att vi tänker själva. Respekterar att kungen byter forum, men vi kan snacka ändå. Hoppas dock att alla hänger kvar här också. Det är ett fritt land.
{10071}: Möt upp med lite argument nu då Lirarn. Känns alltid som att det blir snack om 6 fingrar, tjocka kusiner och annat så fort ni inser att ni kan ha fel. Kom igen med nån bra text nu..
Bad_Brett: Du bidrar ju till en bra diskussion nu, käre Brett! Jag tycker fler ska skriva här och kritisera skit som skrivs. Folk får bli förbannande och kommentera. Jag har klarat mig rätt bra ska erkännas. Tycker ändå att det flyter på bra. Sen har du säkert en annan syn, men red ut det då. Du är en insatt och rolig skribent som HS vill ha kvar.
Costanza: Är inte så bra på att flumma ut, försöker hålla mej mer konkret typ, och vem är jag att säga att någon annan har rätt eller fel, framhärdar endast min syn på saker & ting, som jag förövrigt vet är bäst, hahaha 😂🤘
{10071}: Lira, du är bra(det borde alla veta). Men kan vi återgå till hockey äntligen då.. Västerås gör en MoDo i slutminuten, lyckas mirakulöst inte spela ut pucken så Mora kvitterar med halv minut kvar. Förlängning väntar, jämt skägg mellan vilka supportrar det är mest synd om. Timrå och Västerås ogillar framgång
Nucky: Har väl kopiöst svårt att läsa konspirationsteorier och dynga från internets baksida under epitetet "yttrandefrihet", men det är inte anledningen till att jag i princip slutat skriva.
Det är främst den extrema negativiteten som råder. Det är klart att man med rätta ska få vara negativ, men när man framför exakt samma åsikter precis hela tiden lackade jag ur.
Men att byta till något nytt forum för att det är modernare kommer jag inte göra. Verkar ju helt menlöst.
"Det står här att vi tennisspelare är livegna. Vad betyder det"? "Det kommer från franskans livechan och betyder att man får göra precis som man vill" Typ, om jag kommer ihåg rätt.
SPOODI: Måste ju vara övervikt för bortalaget när det gäller avgöranden i sudden i slutspel. Min känsla är att man ser 5 bortasegrar för varje hemmadito
Då kanske vi får se valen till kvartsfinalerna redan på onsdag. Vore roligt för på fredagskväll är man upptagen med annan betydligt viktigare match. 🫣😬😀
Just ja Folin...Gradin också men minns inte hur han var som spelare i Modo.
{10071}: När jag gick i skolan på 80-tallet, så var dom som gick i obsklass, dom som var lite stökiga och hade svårt att hålla sig till ordningen och reglerna i ett klassrum, och när jag gick in och kollade på Hockeypockey så fick jag känslan att flera av dom som var där har haft problem med att hålla sig till ordningen och reglerna i Hockeysnack. :) Sedan tycker jag att Hockeypokeys gränssnitt liknar mer sociala medier än ett seriöst forum om hockey. Och jag bojkottar alla sociala medier.
Nu är det bara att hålla tummarna idag då för att lekland missa slutspelsplats och att de går i konkurs efter🥳😍👍 men de lär väll anlita Öhlund igen😅😂 ett stycke gatusten som betalning. Väldigt värdefullt i lekland kommun👍
Greenwolper: Ja vad krävs då? Malmö ska ta in 2 p och Örebro 1. Inte omöjligt att de missar men den klubben har nio liv tyvärr men vore skönt om de missar slutspel ändå. Timrå får gärna missa topp 6 också.
Paninaro: Har inget emot Karla, det är business. Hade nån erbjudit mig bättre lön för att roligare jobb (typ samma att flytta från HA till SHL) så hade jag gjort det direkt.