Sova. I morgon är det J20 i Kempehallen. Hoppas Dallas är på rätt humör, då blir det i alla fall sevärt. Den karln kan ju tackla, till skillnad från ärkepuckot Ruutu som borde stängas av för resten av säsongen. Vilken jävla jubelidiot. När han dessutom flinar efteråt fick jag lust att slå ut tänderna på svinet. Gonatt.
ZzZZzzz zZZZzZz
Frisco: Om Steve Moore´s föräldrar får igenom det här skadeståndskravet mot Bertuzzi så funderar jag på hur många stämningar man ska skicka in till PPV-sändningarna för känslomässigt lidande
"In addition, Moore's parents are asking for damages of $1.5 million in conjunction with Ontario's Family Law Act because they were watching the game on television in the Toronto area. "
Klockan 03.10 i natt kom man till stugan. 08.10 är man tillbaka på stationen. Helt underbart då det gått helt suveränt. Vi körde i går kväll och natt, allting stämde perfekt. Inte en enda gång släckte vi stationen och de är extremt nöjda.
Så nu (om två timmar kanske) blir det till att sätta sig i bilen, köra hem och ha en trevlig helg.
Man säger att all tekni är tillgodo för människan men detta är tveksamt.
Man blir ju trött bara att läsa om det...
[url=www.aftonbladet.se/vss/halsa/story/0,2789,779297,00.html]Forskare: Slipp sömn med nytt piller[/url]
Fast det vore ju guld att lyckas ta ett 20-timmarskoma på bara 10 timmar.
ZZZ zzz ZZZ
Jaha, så bär det då av med en frånvarovecka igen. Ska till Tåsjö och driftsätta en anläggning på en Teracom-station. Masten innehåller FM/TV-sändare och täcker Jämtland, västra Ångermanland och södra Lappland. Chansen till kontakt med yttervärlden lär vara begränsad. Ha en bra vecka alla. Gonatt.
ZzzZZzzz ZzzZzZzz
J18-hockey är ju till skillnad från damishockey en övergångsfas som senare naturligt övergår till ishockey.