Tyler Durden: Jag har skrivit det förut, men i anfallszon och mittzon ser man faktiskt förbättringar. I egen zon är det lika illa.
Man kan ju hoppas att vi lär oss en sak av detta. De tre bästa spelarna vi har på att gå rakt på mål och stanna där gör samtliga sju mål. Nej, det är inte våra bästa forwards, men de tre bästa på att skymma, ta returer och styra.
Fy fan vad skönt med Corrado. Han är ju helt särklassig.
Hoppas att alla som spydde på laget vid 3-0 Nu hyllar spelarna för deras inställning. Det hade varit så lätt för alla att bara lägga sig ner och dö efter första. Istället fortsätter vi att jobba och vänder och tar 2p, det är fan värt allt beröm till laget och spelarna.
Det var inte snyggt, det var turligt och det slarvades i defensiven. Men ett lag utan vilja och arbetsmoral vänder inte och tar 2p, utan de lägger sig ner och dör.
Dundee: Det vi kan konstatera att Styf och Omark måste kliva åt sidan, detta laget är som en gravid kvinna i 7:e månaden, ena stunden är det frid och fröjd, andra sekunden är det raka vägen mot helvetet.
Kravbilden från ledarna måste vara obefintlig när spelare i match efter match tar korkade utvisningar i offensiv zon och allmänt över hela banan.
Dundee: Jag tycker att det är jag som fixat dessa poäng, så typiskt jag är oftast positiv och man skall aldrig ge upp innan slutsignalen gått osv. ” mikenomad: Ja tyvärr vi skall vara glda över att vi lyckats få 8-4 på Väsby. Vilken röra”
4-0 och alla kan dra åt helvete!! 4-2 nu är vi på gång! 5-2 jaha tragiska modo 5-5 men nu jävlar 5-6 flyger på moln 6-6 jaha då är vi där igen. Förlorar mentaliteten 6-7 vi gav bort 3 poäng
Riktigt starkt av grabbarna att hämta igen detta och ta poäng. Men det kunde blivit 3 om vi inte slarvat. Jaja man hade ju nästan gett upp denna matchen. Så allt är ju bonus i denna match.
Sven Tuta: Ärligt talat är det här inte ens nära samma rån som förra gången. Vi har skapat väldigt många chanser, så förblindas inte av att vi är usla defensivt.
Gavelo: Killen svänger in ordentligt sä jag tror att Aagaard överraskas av det. Visst förstod han att väsbykillen skulle komma den vägen, men inte den snabba riktningsförändringen förvånar honom.
;)