{7639}: Dackell har räddat oss från ett ännu större underläge. Vi ser ut som små kaninungar som slits i stycken av vargar.
Toker måste inhandla muskler/kilon, försvarmässing är det ängsligt och klent och vi hänger inte med där. Mikkelsson ser mest orörlig ut och tar inte vara på sin storlek.
Kan nog rinna iväg upp emot sju, även i afton, sen väntar TIK x 2 där blir det nog inga pinnar heller :-)
Tarasov: Oroväckande att coacherna inte gör någonting. Man märker ju att Karlas kedja inte fungerar bla. Nä jag tror spelarna behöver en ny röst i båset. Som Omark sa spelarna gör något helt annat än det vi pratat om. Då kan dom ju inte tycka spelsystemet funkar. Eller är alla spelare för dumma?
{8384}: Det fanns ju tillstymmelse till spel fram till att Dackel släpper in flippen från mittzon, sen rasar allt igen. Stillastående stirrandes puck. Finns inte något som talar för en vändning.
Gusse: Hur många mål i baken blir de mot Timrå? Nån som vågar se..? Ser ut som som ett juniorlag mot ett seniorlag idag och Timrå är klassen bättre än Västervik
En av få glädjeämnen denna dystra tid är att få se sitt hockeylag spela och man vill bara slänga ut tv:n genom fönstret. FYFAN VILKET DÅLIGT JOBB LEDARE OCH SPORTANSVARIGA HAR GJORT! Det är bara modo som kan spela med hela huvudet under armen match efter match! AVGÅ
Lolol: Han ska hitta en tränare. Nu när vi har seriesystemets sämsta tränardou så kan vi inte bedöma värvningarna. Jag tror att laget är mycket bättre än såhär, men ...
Dvs, det Glader ska lastas för är att inte hittat en tränare som duger till.
KRM: Kan väl inte finnas nån som fortfarande tror på slutspel? Vi får vara nöjda om vi slipper spela negativt kval. Många spelare åker bara omkring. Helt obrydda..
Från Hörnefors: Aldrig sett ett sämre Modo någonsin glider som kärringar match efter match. MÅSTE väl agera och sparka idioterna som är ansvarig för detta skit spel
S-vikaren: Det blir svårt att locka en tränare till detta, en vettig tränare lär ställa krav på minst två forwards in. Dessutom sätt ihop Karla och Harju så de kan hjälpa varandra i anfallszon.