{5647}: Men jag skall även då säga att jag tror Modo klarar att hålla 1:a platsen och jag tror Karlin kommer få ordning på grejerna i slutspelet och jag tror att vi kommer spela Final.
MoDo leder ju serien och har varit överlägsna, Vi har en bra chans att bli seriesegrare om laget fortsätter som de ändå gjort spelmässigt de sista matcherna. Just tabelläget och nyförvärven inklusive Tex eventuella återkomst har gjort så att vi just nu i princip har krav på MoDo Ska gå upp till SHL, det är fullt möjligt!
Dock ur Lövens perspektiv så tycker nog de att det är deras tur, de har varit nära och närmare MoDo att avancera sett till de senaste senaste året totalt sett. Jag hoppas och tror att det blir Karlin som ställer till det för Björklöven i år