1150x200-modo-header2-kopiera.webp

MoDo Hockey

HockeyAllsvenskan · 505168 inlägg · 4189 ämnen

Inlägg: 3032496

Sv: BBs statistikhörna
sundsasen: ganska precis som du uttryckte det tror jag varit grundproblemet.

Det är jättesvårt för Hinken qtt veta det dessutom för hans roll är väl i princip initialt att vara den som sköter anställningsintervju och urval. Ser sådana problem varje vecka på jobben jag haft.

Får vi till bra "skiftlag" eller team som kanske är lättare att relatera till för vanliga pöbeln tror jag att vi har mycket vunnet.

Nytt blad.
Tyvärr tror jag att vi har ca 5 ,6 år innan vi kan bli att räkna med. Har förlorat många våningsplan i kapprustningen på alla dessa usla värvningar som varit. Och tyvärr har långa dyra kontrakt kostat skjortan i förlängningen. Frågan är om den lilla staden kan resa sig i det långa loppet.

Man får hoppas.

Svarskommentarer

Sv: BBs statistikhörna
Frontschwein: Som sagt. Löven åkte i kvarten två år på raken innan denna säsong. De slutade sexa och fyra.
Det är inte alls omöjligt att förändra sådana saker från ett år till ett annat.

Däremot att få det "i väggarna" kan ta längre tid och det är imponerande att SAIK och Frölunda lyckats med tanke på hur stor omsättning det är i trupperna.