Ja, är det motivationsproblem eller är det en svacka? Jag skulle gissa på det första alternativet...
Det kommer nog inte mycket folk mot Mörrum p.g.a. dessa två plattmatcher.. Men, samtidigt så stannar väl folk inne i stugorna eftersom att RBK är klara för SA. Nej, jag vet inte..
wrebe: Fan! Rögle måste kamma hem seriesegern i år!!! RÖGLE behöver komma som ett vinnande lag till SA där motståndet kommer vara betydligt svårare. Förhoppningsvis kan de resterande tuffa matcherna mot Mörrum (svårslagna), Hammers (Derby), IK Oskarshamn (topplag) och Bofors (topplag) ge RÖGLE ett högre matchtempo inför SA. Bra att de har fått lite bättre motstånd i slutomgångarna. Vinner de resten så kommer de bra rustade.
P.S. Vad hände föresten med ramsan: "OOOOH SHIT! FUCK OFF! AAAHHHHH...." ? Den säger ju allt! ; ) D.S.
Zoid: Jo, det är ju sant att motstånden som är kvar är bra motsånd.. Men det handlar om att vinna dessa matcher för att komma in i SA med bra självförtroende/lagstämning.
Jag skulle gissa på det första alternativet...
Det kommer nog inte mycket folk mot Mörrum p.g.a. dessa två plattmatcher.. Men, samtidigt så stannar väl folk inne i stugorna eftersom att RBK är klara för SA. Nej, jag vet inte..
COME ON RÖGLE