Kerstin_k: Det är bara att inse att vi inte vinner några matcher om man släpper in fyra mål. Våra backar måste bli bättre om vi ska klara oss ovanför strecket.
Jåkkinen: Precis! Tack vare att vi åker skridskor och har precision i passningsspelet. Jag tycker det verkar som om vi har kemi i kedjorna. Kanske att Wedin borde få en lekkamrat som också är målfarlig så att någon annan kan få lucka när han får två ryggsäckar.
roger_sundsvall: Skapligt "nyförvärv" vi fått sen JP kommit tillbaks! Även om det är hans första poäng så kan man ju inte annat än att älska hans intensiva spel.
Woody Jokinen: Fan. Blomberg hade förtjänat ett mål. Många spelar lysande i kväll. Bort med slarvet nu bara i tredje. Linköpings backar är känsliga för stress och är ga ska stillastående när vi åker skridskor.