Andersson: Det beror på vilka förväntningar man är. Jag tycker inte han utvecklats speciellt sen han var här sist. Jag kan faktiskt inte säga ngt han är riktigt bra på. Ganska bra skott har han iofs. Men dålig teknik, åkning, Split vision mm. Som Boyce, fast bättre.
{8839}: Problemet är att Timrås toppnivå inte räcker mot Modo och Löven, även om vi kan nypa poäng om de har en dålig dag. Men även att man är så beroende på spelares humör. Igår var ju Dahlén klapp-kass. Gled runt på isen och och alibi-jobbade. Tror det var första matchen när jag såg det så många ggr. Såna matcher måste Freddan våga coacha bättre. Gå ner på folk och bänka vissa. Men, coachning är inte Freddans bästa sida som vi vet. Så nä, det ska till ett större under om vi ska kunna ta oss till SHL i år.
Frågan är vad vi får kvar nästa år? Dahlén kmr få anbud från SHL, men han kan nog bli kvar. Lööke har inte rosat marknaden. Lundin kmr sticka. Westerlund likaså. Bratten kan få anbud men blir nog kvar ett år till. Övrigt upp till oss tror jag. Så tror jag, just idag.
Tikkare: Vad har Timrå för plan ..vilka skall vara kvar , vilka vill vara kvar, vilka kommer inte vara kvar , vilka pengar har Timrå kvar . . Blir nästa säsong bättre ..tvivlar starkt på det .
Blixten: Ja man förstår inte vad det sitter i ..Freddan skriker på träningarna sig hes och under match har ingen fattat vad han sa . Lill Tuppen blev en kyckling (Dahlen ) 7 och 47 ville spela tv-spel , NHL Tobias har han verkligen spelat i NHL ? Listan kan göras lång dom andra spelade ping pong.
{8839}: tack att det är många fler som ser att Berglund är så jävla dålig. Han låg mer på isen igår o vet inte hur många gånger han va på läktaren o köpte korv. Nä bort med han så snabbt som möjligt...
Mycket snack kring spelare lågt i hierarkin men kom igen.. ett par femmor tar kampen bra och spelar jämt mot ett för dagen bra VIK. Däremot 1:a femman är genomruttet usla ikväll och totalt chanslösa när VIK är aggressiva och spelar fysiskt, massor av tid nerpressade i egen zon. Syntes tidigt i första perren och man tänkte att "Jo men de lär nog vaska om för att kunna hantera det bättre" men blev att man matchar 1:a hårt som vanligt och tror det löser något. Bedrövlig coachning.
Rytter: Björklöven jublar nog en trolig ny spelare ! Berglund skicka bort honom så snart som möjligt , är det inget lag som vill ha hans små sprattlade ben och armar ..gud var dålig han är !
Rytter: Men Herre min skapare!! Tro du Timrå signa honom? Axel Foley? Nä...vi kör med detta gäng! Bergodalbanan... Upp som en sol och ner som en pannkaka!!! Här kör de mä Lanner och Carlsson... Som tar två utvisningar på slute... När Ragnar å Nilsson int få spela... Talanger.. Nä....å så åk vi som isprinssessor i 60 min.... De stred tappert junisarna i VIK ikväll... Kötta fast oss i egen försvarzon... Hade de lagt sirap i VIKs försvarzon ikväll.... Puckuslingen satt ju fast i isen på PP... Nä dä blir Högmässan i Kyrkan imojjon och be till Gud... För ja ork int mer ikväll!!! Släng av er Luciamasken nu å börj lir hockey!
Austin Farley som lämnar Luleå. Kan det vara nått för er? Gick ju bra i löven tidigare så han kan producera på denna nivå. Fast det kanske främst är centrar ni behöver på forwardssidan?
Timråit H-sand: instämmer med d du säger 👍även Lerebäck som förut fick 16-18 minuter speltid nu bara spelar ca 10min hans pontential skiter dom i oxå för familjeföretag skull..
Sputnik: Hur skall man kunna vara den offensiva back när man har noll förtroende vill se pp statistik sen hardegård klev in tror det ligger på 10 % för den femman men huvudsaken man skjuter hårt
EXPLORERSMÅLAND: Bedrövlig inställning som kostar oss två poäng...😈! Och Lander spelar i tid o otid snart medans Nielsen och Ragnarsson som har betydligt mer potential knappt får spela... Va håller Ante på med egentligen o även Freddan. Handlar om Allsvenskt lag o inget jävla familjeföretag... De måste väl ändå spela med de bästa om man vill nå uppåt! Gör om gör rätt!!!👊
erathoo: Kanske inte men tycker Nubben varit ganska handlingsförlamad ett bra tag, det är tydligt att vi saknar spets på centersidan och backsidan till exempel. Lundin i all ära men sen är det ganska tunt. Backsidan är även den ganska svag bredd på. Hardegård blandar och ger, Westerlund är inte den offensiva backen han gett sken av, stabil är han däremot. Tycker vi saknar en ledande offensiv back trots allt.
EXPLORERSMÅLAND: PäPä betyd inte e skitit ikväll. Allmänhetens åknings tempå å minimalt mä störninnng framför Kruses pöjkenn. Gasa faan i senare nörå..TIK Sstår när du André fallär..