Erre92: Tempo kanske men vad hjälper det när vi tar så dåliga avslut? Kändes inte ens nära. Måste finnas något annat spel som inte går ut på att skjuta målvakten i magen. Iofs spelar Örebro tight i boxen så det är klart de gör det svårt för oss också.
erathoo: Örebro tar det lugnt och avvaktar. Timrå spelar väldigt försiktigt och basic, det är väl förståeligt. Osar inte av självförtroende hos våra gubbar nu. De är i behov av medstuds för att fixa det här. Vi känns en smula allsvenska nu helt enkelt.
Synd, andra PP:t är ju faktiskt väldigt bra. Att Dahlén bommar mål konstant alternativt dräller med puck är ju oroväckande. Att få de där lägena på mål känner man ju är rätt förväntat, åtminstone för returer.
Montén Python: Ska man se positivt på TS-säsongen kan man ju anta att det inte var någon slump att typ alla (utom våra 3 juniorstjärnor, EP och Jonte) gjorde en all-time-low-insats. Det bör finnas mer att hämta från flera av spelarna. ... | Läs mer
Hartmann en helt annan spelare nu som sagt. Inspirerad av att spela med Lander också kanske?