Woody Jokinen: Jag måste säga att man hjälper varandra som ett lag i dag. Vi står nästan inte att känna igen. Är det slutspel eller är det Ante? Det är en fröjd för ögat. De spelar bra, men det känns också som en taktisk seger(?)
Dubbeld: Hockeygudarna ville väl mest jämna ut oddsen lite med att låta Didde gå sönder. Tror topplocket gått hos Sörensen om Didde manglat sönder honom också. 😂
Bee: Han visar dessutom lite känslor, ett riktigt målvrål på 1-1 målet. Känns som han inte brytt sig under säsongen till skillnad från en sån som Rattie.
Villervalla: Inte helt oväntat namn. Det slog mig när jag såg inspelningen från medlemsmötet att en för mig okänd styrelseledamot stod för en stor del av presentationen. Nu fårstår jag varför... :-)