{10473}: jo den låter ju lockande. Men tycker att Hållander Lander Wedda var en bra kedja för att få ut hela deras register i spelet. Tvek på om man ska bryta den ärligt talat.
Villervalla: "Det vet man inte men om det blir SAIK-Rögle så blir det ju ett lag som är okej ändå som vinner, lika som att Mora vinner över Skansen, då blir det ju ett lag som jag accepterar i SHL nästa säsong."
Nä det vet man inte, därför jag skrev tror. Jag bryr mig inte om Frölunda eller Skellefteå vinner, så där spelar det ingen roll alls för min del.
Grauers förslag är ju helt befängt. Han vill alltså minska antalet lag i SHL/HA med totalt fyra lag som om hockeyettan inte redan är överfylld med lag. Många av dessa är klassiska lag som befunnit sig högre upp i divisionerna. Att säga att man vill ha stängda ligor, utan att säga det rakt ut.
Synct: Det vet man inte men om det blir SAIK-Rögle så blir det ju ett lag som är okej ändå som vinner, lika som att Mora vinner över Skansen, då blir det ju ett lag som jag accepterar i SHL nästa säsong.
Nisse på Mon or: Ska väl granskas först Men då kan de ta hakningen på diffaren som skedde hela vägen in mot slottet i zonen. Vad gör han med klubban där uppe på armarna
{10473}: Skulle kanske vilja se att Oliver får testa på att lira topp 6 med! Ner med Pääjärvi istället? Annars lär truppen och rollerna vara lite mer flytande än under Ante. Vilket är positivt givetvis.
FH - avdammad: Härligt med en del nostalgiska inlägg idag. 1965 var jag nio och fick börja följa farsan på Timrås/WÖ:s och Giffarnas matcher. Dessa lag fastnade längst in i hjärtat och är kvar där lika hårt fortfarande.